Skip to main content

Blíží se konec roku 2011 a tak můžeme bilancovat jeho druhou část z hlediska cyklodopravy v Brně – třeba k Mikulášovi, ke Štědrému dni nebo pokud čtete později na Nový rok. Změny hodné zájmu cyklistů v první polovině roku 2011 si můžete přečíst zde: Změny v mozaice městských ulic

Pro hodné děti

Pár sladkostí pro hodné děti…

Otevření ulice Rybníček po rekonstrukci (+)

Zobrazení místa na mapě. Po rok trvající rekonstrukci ulice Rybníček proběhla obnova zcela nové jednosměrné silnice a chodníků. Tentokráte však jako cyklo-obousměrka, která je součástí doporučené trasy Resslova-Sportovní (X131). Věc v Brně nevídaná a vítaná a to zejména v tom, že je to opatření „v ceně“ běžné rekonstrukce ulice. Oslavy pak kalí jen ta skutečnost, že během projektování a realizace této stavby (2007-2011) vznikly na cyklotrase Resslova-Sportovní dvě nové jednosměrky. Je tedy výsledek lepší nebo horší?  

Stojany na Komenského nám. před FSS (+)

Zobrazení místa na mapě. V listopadu byl před budovou Fakulty sociálních studií MU instalovány stojany v počtu 12 ks. Mají být motivací studentům místní fakulty, kteří jezdí celoročně. Ještě je třeba zařídit to, co se nezvládlo během rekonstrukce, tedy aby k těmto stojanům mohli legálně dojet na kole. Ulice Joštova před FSS má i přes sliby města minulý rok zákaz vjezdu.

Pro ty, co nevědí

Pro ty děti, co nevědí zda byly hodné nebo ne, tak to nejspíš bude tak na půl. Pro ně tedy taky něco na půl…

Cyklostezka Kšírova-Sokolova (?)

Zobrazení místa na mapě. Už i na druhém břehu řeky Svratky kvete asfalt. Město pro vás nechalo udělat novou cestu mezi Kšírovou a Sokolovou v délce 1km za 15 mil. Kč. Je to sice za městem, jedna stezka vede naproti přes řeku, ale radujte se, sic peněz je málo.
Co říkáte, nestačilo by místo asfaltu trochu hutněného štěrku, po kterém by se jezdilo pomaleji a bylo tam dobře i pěším na vycházky?

Cyklostezka K nábřeží (?)

Zobrazení místa na mapě. Správný název zní široký chodník, podél ulice K nábřeží, kde dosud nebyl. Délka 250m za 3,5 mil. Kč. Proč se tu objevuje chodník? Protože tyto peníze jsou v médiích prezentovány jako rozvoj cyklo…

Zlobivé děti…

A protože tu máme děti zlobivé, tak ty nedostanou uhlí, ale…

Oprava mostu na Vídeňské (-)

Zobrazení místa na mapě (BKOM). Město se pustilo do rozšíření mostu a jeho zhlaví a také do úprav stávající cyklotrasy Svratecká, křižující ulici Vídeňskou. Pokud byste očekávali, že v akci za 12 mil. Kč (a předchozí investicí do pěší lávky za 6 mil. Kč v roce 2000) bude zřízen důstojný přejezd pro cyklisty, tak jste na marné stopě. Cyklisté si zde opět hledají skuliny ve frontě stojících a přijíždějících aut.

Silnice a chodníky pro areál CEITEC, Purkyňova (-)

Zobrazení místa na mapě, BKOM, projekt areálu.
Město Brno postaví Pod Palackého vrchem pro nový areál vysokých škol zázemí – tj. silnice a chodníky za 50 mil. Kč. Územím prochází nejstarší a nejdelší cyklotrasa Studentská. Její současné provedení není příliš vhodné pro jízdu na kole, ale korunu tomu nasazuje začínající výstavba pro CEITEC. Ta totiž existenci cyklotrasy ignoruje a tak dále se oficiálně pokračuje jen na mapě územního plánu.

Jak se nadělovalo jinde?

Závěrem

Jste s nadílkou od našich volených zástupců spokojeni? Máte pocit, že jste zas tolik nezlobili a toto si nezasloužíte? Tak možná je právě čas na to začít zlobit…
Piště své postřehy do diskuze.

One Comment

  • Jura napsal:

    Cyklostezka Kšírova-Sokolova.
    To, že je tam asvalt je naprostá pecka, neb gruntovka je pro nás na inlajnech s prominutím k prdu a její životnost taky.

Napište komentář