Skip to main content

Ptejte se lidí, kteří vás zastupují, nebo jsou zodpovědni za správu věcí veřejných.

Požadujte po politicích a političkách výsledky

Navštevujte místní zastupitelstva, pište, volejte a setkávejte se se s lidmi v zastupitelstvu. Ptejte se proč je současný stav tak neuspokojivý. Požadujte víc akce namísto slibů.

Upozorňujte úředníky a úřednice na závady

Stane se. Ani lidé zodpovědní za správu města nemajú oči všude a neuvidí závadu, nebo nerozpoznají nebezpečná místa. Upozorňujte je na ně a sledujte jak probíhá vyřizování požadavků.

Sledujte připravované projekty

Ze zkušeností ze zahraničí víme, že všechno jde. Nenechte si proto namluvit opak. Sledujte co se ve vašem okolí chystá a požadujte takovou infrastrukturu, která bude vlídná pro lidí na kole i pěšky.

Dejte nám o své činnost vědět

Nemáme oči všude. Pokud děláte podobnou činnost dejte nám vědět, rádi se s vami setkáme.

Připojte ke spolku Brno na kole.

Víc lidí, víc radosti.

Nenechávejte si to pro sebe, jsme v tom všichni společně. Podělte se s ostatními o svých obtížích. Mluvte o svých nápadech k cyklodopravě, představách o lepším Brně.

Aktivně se zapojte do našeho úsilí, víc společných rukou víc dosáhne. Pomozte na cyklojízdach, reportujte nám z místních zastupitelstev, nebo se do toho opřete.

Chcete nás potkat osobně? Jednou za rok máme výroční cyklosjezd. Můžeme se taky vidět na cyklojízdach, nebo si jít sednout večer na kafe.

Máte zkušenosti ze zahraničí, názor, který stojí za sdílení, kritiku, která by měla zaznít? Zašlete nám Váš příspěvek a vytvářejte tento web s námi.

Děláme něco špatně? Pomozte nám to dělat lépe! Nejsme neomylní, konstruktivní kritiku radi přijmeme za svou.