Skip to main content

Bezpečné parkování pro kolo, půjčení solidního zámku anebo také ručník do sprchy. Těmito a dalšími vychytávkami podporuje brněnská firma Y Soft své zaměstnance v dojíždění do práce na kole. Pojďte s námi nakouknout do zákulisí cyklozaměstnavatele roku 2013 v Brně.

Kvůli nedostatku parkovacích míst pro auta máme přímo před firmou kryté parkování pro kola. Pro firmu je to výhodné a lidé mají možnost si vybrat, začíná exkurzi po cyklopřátelské firmě Hanka Skořepová, marketingová specialistka Y Softu.

Do brněnského technologického parku dojíždí tisíce lidí do práce, parkovacích míst je však pomálu. I proto firma Y Soft podporuje své lidi pro cesty do práce na kole.
Krytý přístřešek chrání kola před počasím. Přístřešek se nachází přímo před zraky recepčních, navíc jsou na něj pro vyšší bezpečnost nasměrovány také kamery.
Samozřejmostí jsou i zámky na kola poskytované firmou. „Kdo nemá vlastní zámek, může si půjčit zámek na recepci,“ popisuje Hanka.

Do práce na kole dojíždí ve firmě průměrně kolem 25 lidí v jeden den, to je zhruba každý pátý nebo šestý zaměstnanec brněnské centrály firmy. „Na kole do práce jezdí i 2 z 8 členů vedení firmy“, dodává Hanka a dále popisuje výhody kola pro pracovní den: „Jezdím do práce na kole jednu cestu 25 minut, to je skoro celá hodina pohybu denně. Ušetří mi to čas, nemusím řešit parkování auta a navíc mě to po ránu nakopne a jsem rozjetá na celý den.“

Jednou z překážek pro dojíždění do práce na kole je absence sprch na pracovišti. Firma Y Soft si je toho dobře vědoma a ke sprchám nabízí svým lidem i ručníky.
Čerstvé ovoce, stolní fotbal, kulečník nebo i akvárium utvářejí prostor volně otevřený pro všechny zaměstnance.

Kdo si nechce nechat kolo venku v přístřešku na kola, má možnost si jej vzít rovnou k sobě do kanceláře.

Do Y Softu lidé nejen jezdí na kole, ale také běhají. Když si člověk cestou do práce mákne tak, že se u toho zpotí, hned za recepcí na něj čekají sprchy. Pokud nemáte vlastní ručník, nevadí, k dispozici jsou erární ručníky, které firma pravidelně mění za čerstvé.
Při dalším postupu do bývalé výrobní haly, v které firma Y Soft v Brně sídlí, vstoupíte do relaxační zóny. Čerstvé ovoce, stolní fotbal, kulečník nebo i akvárium utvářejí prostor volně otevřený pro všechny zaměstnance.

Kolo je ve firmě Y Soft docela normální věc, kterou najdete klidně i v kanceláři vedle pracovního stolu. Přítomnost „cyklokultury“ ve firmě dělá kolo normální pro všechny. „Velkou roli hraje, pokud ve firmě vůbec někdo jezdí na kole a ostatní se od něj díky tomu mohou inspirovat. Spousta kolegů si řekla, že také zkusí jezdit do práce na kole, když to viděli u ostatních“, komentuje Hanka silnou účast firmy Y Soft v kampani Do práce na kole. I díky tomu, že firma svým lidem hradí startovné v kampani, se Do práce na kole zúčastnilo celých 5 týmů.

Že se firma zavázala podporovat jízdní kolo jako dopravní prostředek po městě demonstruje Y Soft nejen příjemnými podmínkami pro lidi dojíždějící do práce na kole, ale i partnerstvím na cyklojízdě s NAKOLEONem. Jsme moc rádi, že můžeme spolupracovat s firmou, pro kterou podpora cyklodopravy není pouze frází, ale každodenní realitou.

Napište komentář