Skip to main content

V Králově Poli, Bystrci, Bohunicích ale i v centru v poslední době kradl kola jednatřicetiletý muž z Brna. Osudným se mu ale stal bohunický Campus. Policisté z brněnského oddělení Výstaviště vyrazili do terénu, kde se kola ztrácela. K dispozici měli videozáznam z jedné  krádeže, na kterém navíc pachatel při kvapném odjezdu od stojanu havaroval. Netrvalo dlouho a na místě se potkali s mužem, který vzhledem přesně pachateli odpovídal.  Navíc si se zájmem prohlížel kola ve stojanu. Vzápětí už putoval na obvodní oddělení, kde se ke krádežím přiznal. Na ukradených kolech dojel do několika brněnských zastaváren a zlomek z jejich ceny pak posloužil pro vylepšení jeho mizerné finanční situace. Dvě kola se nám podařilo dohledat.

Minulý týden u Campusu zmizelo také kolo značky Specialized v modro-černo-bílé barevné kombinaci. Policisté žádají jeho majitele, aby krádež nahlásil na obvodním oddělení na Výstavišti, případně policii kontaktoval na lince 158.

por. Pavel Šváb, Policie ČR, MŘ Brno, JmK, 17.05.2013
http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/227794-postrach-brnenskych-cyklistu-skoncil-v-rukach-policie/
http://video.idnes.cz/?idvideo=V130517_135430_tv-zpravy_krr
http://www.policie.cz/clanek/ukradl-nejmene-10-kol.aspx

Prevence

Jak na prevenci proti krádeži se dozvíte zde.
http://prahounakole.cz/jak-do-mesta/pro-bezpeci-sveho-bicyklu/

Národní statistika

V roce 2011 bylo v ČR nahlášeno 7400 krádeží kol za 119 mil. Kč, objasněno 709 případů. V roce 2010 bylo nahlášeno 6500 krádeží kol.
http://zpravy.tiscali.cz/zlodeji-v-cr-se-cinili-za-rok-ukradli-7400-kol-za-119-milionu-142498

Napište komentář