Skip to main content

Nové propojení Hlinky a Mendlovo náměstí

Napsal/a 2010-11-1611 srpna, 2019VÝSLEDKY RADNICE, ZPRÁVY Z BRNA

Na konci října začali Brněnské komunikace na základě nového projektu vyznačovat nové cyklopruhy na ulici Hlinky mezi Křížkovského a Pivovarskou. Na podzimní cyklojízdě si bylo možno všimnout, že na této ulici se opravuje asfaltový povrch a s ním i bude nutné obnovit značení na vozovce. V rámci této obnovy zde byly provedeny procyklistické úpravy. Jedná se především legalizaci vjezdu směrem od Výstaviště na Mendlovo náměstí nejen pro MHD ale i pro cyklisty (dříve zákaz vjezdu mimo MHD a dopravní obsluhy). Ve směru do kopce byl zřízen vyhrazený jízdní pruh, který čitelněji vymezí prostor pro cyklisty (StDZ 2010).Aby toto opatření nebylo jen změnou jedné ulice, která nikam nevede, byly úpravy dopravního značení rozšířeny na Mendlovo náměstí. Nyní je možno přijet oběma směry podél Starobrněnského kláštera až k Úvozu. Zde se předpokládá, že cyklisté využijí zeleného signálu přechodu pro chodce a zařadí se do běžného provozu, nejčastěji směrem na Pekařskou. Poslední úpravou je legalizace průjezdu skrze zastávky na Mendlově náměstí směrem na ulici Křížovou.
K dokončení úprav chybí bílé symboly kola na pruzích, několik značek a drobných stavebních úprav. Pokud počasí vydrží budou provedeny ještě na podzim. StDZ

3 Comments

 • silvia napsal:

  To je trefny dotaz.Denne chodim po Hlinkach a krutim hlavou nad tym,ako ta cyklocesta je tam urobena. Najlepsie je oznacenie cyklostezky,ktora zacina na zastavke LIpova, konci za zastavkou Lipova. Mam za to,ze sa usek pozdlz trasy tramvaje neoficialne vyuziva ako cyklostezka- este nikdy sa mi nestalo,aby mi policajti,ktori tam byvaju s urcitou pravidelnostou,zastavili a upozornili ma,ze tadeto nie. MImoto,mnohe parkujuce auta tento neoficialny usek okradajuo min.1/3 „chodnika“.Verim,ze sa v buducnosti s tymto nieco urobi,cesticku cez vikend vyuziva i mnoho rodin na kole. Oznacenie cyklopruhov na Mendlaku vitam! Vdaka za iniciativu a vydrz!!!

 • pavel_m napsal:

  Fajn že ty pruhy tam jsou, jen škoda že nenavazují „až“ na podobné u MÚK Hlinky v Pisárkách.. Neplánuje se toto?

  • Dan Bárta napsal:

   Studie na to existuje. Nicmene bych odhadoval, vzhledem k nedavne rekonstrukci Hlinek (2007), ze ochota mesta bude ponekud nizsi nez obvykle.
   Nicmene sve volene zastupitele i uredniky muzete v tomto usili povzbudit.

Napište komentář