Skip to main content

Na Husové pro cyklisty není místo!

Napsal/a 2009-04-02ZPRÁVY Z BRNA

Dostat se ve všední den na kole bezpečně z ulice Veveří nebo z Moravského náměstí na Šilingrovo náměstí nebo Pekařskou není snadné, ba co dím téměř nemožné.
Dopravní omezení vám před 16 hodinou zakazují průjezd ulicemi Veselou a Dominikánskou, neb nemáte povolení od MmB v jednom směru, popř. byste jeli v protisměru. Pěší zóna je pouze pro pěší a protože na rozdíl od těch stovek aut, která denně projíždějí Rašínovou na Náměstí Svobody, VY povolení k vjezdu pro kolo určitě nemáte, ani tato cesta nepřipadá v úvahu.
V použití přirozené spojnice – ulice Husovy – vám nebrání žádná dopravní omezení, zato ale zcela jistě obyčejný strach o život.
Mnohý cyklista proto s rozechvěním sleduje probíhající rekonstrukci Husovy a těší se na nový cyklopruh (nebo aspoň proužek), který přece při tak rozsáhlé akci bude samozřejmě zbudován !!!

NEBUDE !!!

Ty se o tom cyklisto ale dozvíš, až zklamaně obhlédneš dokončené dílo. Do té doby je taková informace pro veřejnost nehodna zveřejnění.
Způsoby, jak se „dopátrat“ požadovaných informací, jsou různé. Buď můžete vytrvale „obtěžovat“ zodpovědné úřady a úředníky zvědavými dotazy, jako tu udělala a barvitě popsala jedna brněnská cyklistka, nebo se zeptáte v rámci Kulatého stolu náměstka primátora pro dopravu Ladislava Macka.
V obou případech se dozvíte tutéž smutnou informaci – na Husové pro cyklisty není místo !!!
Takže kdybyste se někdy proplétali mezi auty v pěší zóně a platili za to pokutu, zeptejte se jen tak mezi šustěním pokutových bločků, kudy tudy bezpečně na kole. Kdo ví – třeba vám někdo poradí (a pak to prosím dejte vědět i ostatním cyklistům).

Napište komentář