Skip to main content

Dnes vám představujeme opatření „Onderkův pes“. V létě šel nejlepší primátor jako obvykle se psem do Tyršova sadu (mapa). Když se vraceli se domů, Chris vyskočil ze schodů parku přímo na chodník, kde ho někdo na kole… Jak to dopadlo se neví, každopádně vzniklo pár čar a příčné prahy:

Jako takové je opatření pro pěší žádoucí. Je ale vidět, kolik pak místa na obousměrné „stezce“ zbude. Určitě to také není jediné místo, které by si zasloužilo více místa pro vstup pěších na chodník, ale primátor je jen jeden.
Co je nutné udělat aby se v Brně něco změnilo? Nejspíš musíme na správném místě potkat Chrise… Co si o vás myslel Chris v roce 2010

Nicméně Onderkovo nelegální parkování o kus dál (2012) asi jen tak Chris nezmění:

One Comment

  • Kačer napsal:

    Chápu, že vzhledem k tomu, jak Onderkova radnice „koná“ v oblasti cyklodopravy, to svádí si do něj rýpnout, na druhou stranu (jako prakticky každodenní cyklouživatel téhle konkrétní stezky pro pěší a cyklisty) jsem byl překvapen tím, že to vyřešili takhle — podle mě velice rozumný kompromis pro všechny. Uvidíme, co se stane, až tahle stezka bude protažena až do centra (teď končí na Antonínské) a zvýší se provoz. Ale za současného stavu v tom vůbec nevidím problém, naopak, lepší než jediné další logické řešení – značka „konec“ a „začátek“ stezky. On ne každý cyklista v podobných krizových místech bere na pěší (a neukázněné psy, hehe) ohledy a v tomto úseku zvlášť.

Napište komentář