Skip to main content

Cyklokonference 2009

Napsal/a 2009-06-01ZPRÁVY Z ČESKA

V posledním květnovém týdnu se ve Špindlerově Mlýně uskutečnila celostátní Cyklokonference 2009. Cyklokonference mimo jiné představila řešení legislativních nedostatků pro budování cyklostezek a v oblasti trávení volného času potvrdila dominaci cykloturistiky před terénní a sportovní cyklistikou.
Dva dny nabité zajímavými prezentacemi a další dny poznávání rekreačních i městských cyklostezek byly zakončeny tiskovou konferencí za účasti dvou ministrů, kterých se cyklistika nejvíce dotýká – ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky a ministra dopravy Gustáva Slamečky. Oba ministři proklamovali další podporu cyklistice, pan ministr Vondruška se přitom opíral o průzkum CzechTourismu mezi českými ubytovateli, pan ministr Slamečka se soustředil na podporu státu do cyklistické infrastruktury. Vyzval svého kolegu k vytvoření podmínek pro dojíždění na kole do práce.
Základní informace o Cyklokonferenci lze stáhnout zde. Podrobnosti k programu, jednotlivým přednáškám a další zajímavosti lze stáhnout zde.

Napište komentář