Skip to main content

Praha (3. února 2010) – Na pražském holešovickém výstavišti již tento čtvrtek 4. února začíná tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World, na němž představí Nadace Partnerství certifikaci cyklistických služeb Cyklisté vítáni a Moravské vinařské stezky. Partnerství o.p.s. zde bude prezentovat dubnový Festival otevřených sklepů, který se bude konat 17. a 18. dubna 2010 na Znojemsku, nebo elektronické sčítače chodců, cyklistů a in-line bruslařů francouzské firmy Eco-counter.
„Odvětví cestovního ruchu a obzvláště ubytovatele a hoteliéry loni silně zasáhla ekonomická recese. Podle posledních studií je jednou z cest ven z krize specializace podnikatelů na určitou turistickou sféru, kterou mohou být například právě cyklisté,“ říká koordinátor certifikace Petr Kazda z Nadace Partnerství. Právě certifikace Cyklisté vítáni je dobrým příkladem využití cykloturistického potenciálu v oblasti cestovního ruchu. Nízké náklady na nutné úpravy zajistí získání certifikátu nepoměrně větší návratnost. „Na veletrhu Holiday World budeme na stánku LK320 především seznamovat zájemce s podmínkami, které musí objekt splnit, aby se mohl o certifikaci ucházet. Ubytovatelé, kteří to stihnou ještě do 15. února, budou uveřejněni již v letošním celostátním katalogu certifikovaných ubytovatelů a samozřejmě i na www.cyklistevitani.cz, doplňuje Kazda.
Partnerství o.p.s. přispívá za podpory Vinařského fondu do oblasti cestovního ruchu především Festivalem otevřených sklepů, jehož druhý ročník letos odstartuje 17. a 18. dubna na Znojemsku. „Holiday World je jednou z příležitostí, jak oslovit potenciální návštěvníky i partnery. V současné době probíhají jednání s vinaři ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Dobšicích, Hnanicích a Šatově. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na setkání s třicítkou znojemských vinařů přímo v jejich sklepech, jejichž seznam bude brzy na www.otevrenesklepy.cz,“ vysvětluje ředitel festivalu Juraj Flamik. Hlavním centrem bude tentokrát Loucký klášter, v němž bude otevřena i vinařská expozice. „V jednání jsou například i jízdy turistickým vláčkem a chybět nebude ani tradiční gourmetské menu s místními víny, tentokrát ve spolupráci s projektem www.ochutnejtemoravu.cz,“ doplňuje Flamik.
Na veletrhu Holiday World bude Partnerství o.p.s. také prezentovat elektronické sčítače chodců, cyklistů a in-line bruslařů firmy Eco-counter. „Naším cílem je pomoci městům, obcím nebo jiným institucím získat důležitá data, která jim pomohou vyhodnotit účinnost veřejných investic do budování cyklostezek,“ říká koordinátor Luboš Kala z Partnerství o.p.s..
Kontakt: Martin Gillár, martin.gillar@nap.cz, tel. 775 958 907

Napište komentář