Skip to main content

Cenu za nejlepší evropské Greenways 2009 získala i Plzeň

Napsal/a 2009-10-18ZPRÁVY Z ČESKA

Již po čtvrté udělovala Evropská asociace Greenways ceny zeleným stezkám. Plzeň měla své želízko v ohni – přihlásila do soutěže síť sportovně rekreačních tras v údolích plzeňských řek, kterým se přezdívá plzeňské greenways.

Radka Žáková z www.plzenskonakole.cz k tomu uvádí: „Do této soutěže jsme se jako město přihlásili poprvé a významně uspěli. Evropská cena greenways má velkou váhu, neboť ji udělují odborníci. Je dokladem, že Plzeň jde nejen při budování greenways, ale celkově při prosazování bezpečnosti a bezbariérovosti ve městě, správným směrem.“ V kategorii Mobilita jsou plzeňské greenways prvním oceněným projektem z bývalého východního bloku.“

Jedinečný projekt, který nemá v rámci České republiky obdoby, na sebe upoutal pozornost i v konkurenci projektů ze západní Evropy. Čím to bylo?
Odpověď a celý článek najdete na www.plzenskonakole.cz.

Tisková zpráva:

Plzeň (12. října 2009) – Plzeňský systém Zelených stezek Greenways pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře získal ocenění v soutěži o nejlepší evropské Greenways, kterou 9. října v belgickém St. Vith vyhlašovala Evropská asociace Greenways. V kategorii nejúspěšnějších projektů Greenways a mobility získal plzeňský systém Zelených stezek 2. místo. Na udílení ceny se podílí i Nadace Partnerství, která zastupuje EGWA v ČR a středoevropském regionu a současně zajišťuje propagaci evropských cen Greenways.
Celá tisková zpráva ke stažení zde (.doc,60 kB).

Napište komentář