Skip to main content

Praha (18. září 2009) – Zástupci vítězných měst a obcí včera převzali ceny v soutěži Cesty městy, která je zaměřena na zklidňování dopravy. Soutěž již po osmé vyhlásila Nadace Partnerství, z letošních čtyřiceti tří přihlášených účastníků zvítězila dopravní řešení Litomyšle, Mariánských Lázní a Plzně. Zvláštní ceny obdržely také Bílovec, Blansko a Kadaň. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo včera v Krásné Lípě, která v loňském ročníku soutěže zabodovala s dopravním řešením pro pěší a cyklisty. Generálním partnerem je společnost Škoda Auto, oficiální záštitu poskytlo Ministerstvo dopravy – BESIP.
Více informací o všech soutěžních řešeních je k dispozici na www.nadacepartnerstvi.cz/cestymesty. Kontakt: Ing. Radek Patrný, Dopravní program Nadace Partnerství, mob.: 774 676 139, e-mail: radek.patrny@nap.cz

Fota vítězných projektů:

Kadaň

Kadaň

Litomyšl

Litomyšl

Bílovec

Bílovec

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Bílovec

Blansko

Do soutěže mohla města a obce přihlašovat dopravní řešení, která byla realizována v posledních pěti letech, tedy kolaudována v roce 2004 a později. Důležitou podmínkou přitom bylo prokazatelné zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, zejména pak chodců a cyklistů, a příznivý vliv na životní prostředí v okolí stavby.

Ke stažení:

Tisková zpráva
Ohlédnutí za soutěží Cesty městy

Napište komentář