Skip to main content

Brno dál pokračuje v součinnosti s Policií ČR v rušení bezpečných cykloobousměrek a vážně tak ohrožuje bezpečnost silničního provozu tím, že nažene lidi ze zklidněných komunikací bez nehod (Radnická, Rumiště, Mendlovo náměstí sever) na komunikace prokazatelně nebezpečné (např. zrušení cykloobousměrky Rumiště znemožní lidem využít Mlýnskou a budou muset jet po prokazatelně nebezpečné Křenové).

Připravujeme žalobu na Statutární město Brno a budeme bojovat za každý metr bezpečné infrastruktury, který chce město zrušit. Musíme zaplatit poplatek 5000 Kč za každou žalobu, kterých bude 3 až 6, a také práci zkušené advokátní kanceláře Holubová advokáti, která s uspěla s podobnými žalobami v Praze. Celkem potřebujeme vybrat částku 50 až 100 tisíc Kč.

Prosíme vás o finanční pomoc:
pokud můžete, pošlete nám prosím finanční dar na transparentní účet spolku 2900834931/2010.

Budeme vás dál průběžně informovat.

Mapa nehod v okolí cykloobousměrky Rumiště. Zatímco na ulicích Mlýnská a Rumiště, kde jsou cyklobousměrky, nejsou žádné nehody, na ulici Křenová jsou jatka. Město zrušením Rumiště vyžene lidi na kolech právě na Křenovou a vážným způsobem ohrozí bezpečnost silničního provozu.

Článek vznikl díky podpoře Open Society Foundations v rámci projektu AutoMat’s National Outreach Via Social Base Management.
Supported by a grant from the Open Society Initiative for Europe within the Open Society Foundations.

Napište komentář