Skip to main content

Kdy: 17.  dubna 2014 od 18.00

Kde: Moravské náměstí před kinem Scala (změna kvůli hokejovému finále!)

Velká jarní oranžová cyklojízda se letos ponese v duchu tulipánů, dřeváků, sýrů a mlýnů – tedy vskutku nizozemských propriet. Proč nizozemských? Protože Holandsko je zemí cyklistice zaslíbenou a jeho hlavní město Amsterdam je jedním z cyklisticky nejvyspělejších měst světa. A i my v Brně bychom chtěli mít jednou rozvinutou síť městských cyklostezek, která nabídne rovnocennou alternativu k cestování autem i pro ty, kteří nyní z různých důvodů kolo odmítají. Právě proto chceme jednou zakusit, jaké by to bylo, kdyby Brno bylo z hlediska využívání kola stejně progresivní, jako je Amsterdam. A co víc! Nebudeme na to sami. V čele pelotonu totiž pojede sám velvyslanec nizozemského království Ed W. V. M. Hoeks. Ten přijal pozvání Nadace Partnerství a Brna na kole, aby nám v Brně pomohl s propagací dopravní cyklistiky.

Přijeďte ve čtvrtek 17. dubna na Velkou jarní oranžovou cyklojízdu a přijeďte v oranžovém! Startujeme v 18.00 z Moravského náměstí před kinem Scala a každý příchozí si odnese tulipán, aby si mohl kousek Holandska pěstovat i u sebe doma. Kromě jiného vám také představíme kampaň Do práce na kole, která letos během května proběhne již v sedmnácti městech celé republiky včetně Brna. Závěr cyklojízdy obstará neformální afterparty v Kabaretu u Špačků.

Podívejte se na trasu Velké jarní cyklojízdy. Událost na facebooku je zde.

Plakát Velké jarní cyklojízdy ke stažení (jpg formát zdepdf formát zde) – chcete nám pomoci s distribucí? Stavte se na Údolní 33 v Nadaci Partnerství na recepci nebo kontaktuje Martina Gillára (martin.gillar@nap.cz, 775 958 907)

Napište komentář