Skip to main content

Ano, všichni jste se těšili a ptali se, kdy bude? Dlouhá pauza se již chýlí ke konci a 20. dubna společně nasedneme na kola, koloběžky a další přibližovadla a vyrazíme. Na jízdu, cyklojízdu, zvonící, songy chrlící, radost šířící. A vy budete u toho.

 
Facebook událost.
Budeme se sjíždět 20. dubna 2017 na Moravském náměstí u Jošta před Scalou podle tohoto plánu:

16:30 SRANDA

  • přijdťe si zeservisovat kolo (bohužel zázraky na počkání se konat nebudou) od přátel z bikesharingu Rekola anebo si nechte prověřit kolo od brněnského bajkazylového démona Vojty
  • podpořte íránské ženy v jízdě na kole! Spolu s Amnesty International ČR upozorníme na diskriminaci žen v Íránu, kde je jim nově zakazována jízda na kole. Stavte se na petičním stánku vyjádřit svým podpisem nesouhlas s porušováním lidských práv a apelovat na představitele země s požadavkem na změnu.

17:00 VÍCE SRANDY

Informační lavina se začíná řítit:

  • kampaň Do práce na kole v Brně, protože letos jezdíme jako Profesionálové!
  • nekonečný příběh rekonstrukce Štefánikovy a další horké cykloinfrastrukturní novinky z Brna
  • experimentální ničení zámků, kde si všichni uvědomíme, že potřebujeme účka namísto těch tenkých lanek v bužírce
  • workshop lepení duší
  • malování křídami – kolik krás se vejde do jednoho parkovacího místa (děti velmi vítány!)
  • nálož od Autonapůl o tom, jak se jim daří jedním sdíleným autem ušetřit 5-10 soukromých
  • bomby od City Bikes o tom, co je v módě tuto cyklosezónu

17:30 ODJEZD

Jasně, na toto stejně všichni čekají. Obvody zesilovačů v soundsystémech se zahřívají a první basy prochazí okolo stojícími lidmi a koly, zvonky hlasitěji a hlasitěji znějí, lidé již popojíždějí a krouží, cyklojízda se vydává do ulic!
Pojedeme do Králova Pole a zpět, rovinatou trasu by měly bez obtíží zvládnout i malé děti. Projedeme se po Štefánikově a podíváme se, co jí dneska z pohledu lidí pěších a na kole chybí a jak by mohla vypadat po rekonstrukci.

Doporučený oděv:

Jako Bodie a Doyle. Ford Capri nechte doma. Buďte profesionální – ne nutně sako a kravata, postačí něco ležérně elegantního. Teplákovku ani střelné zbraně nebrat. 

Afterpárty

Bude. Konečně. Proběhne v Morgalu a bude to velké: budou hrát The Sideshows a po nich Ban Jarnet (malá uchutnávka). Tak počítejte s tím, že kolo domů povedete.

Plakáty ke stažení a tisku

Česky tady,
English taky tady 🙂

Partneři cyklojízdy


Napište komentář