Skip to main content

Záleží Vám na tom, aby se po Brně dalo snadno pohybovat pěšky?
Vadí Vám zrušené přechody, stavby blokující chodník a na chodnících zaparkovaná auta?
Přijďte ve čtvrtek 31.5. v 17:00 na shromáždění na rohu Koliště a Jezuitské vyjádřit svůj názor.

V pondělí 21. 5. 2018 zde byl „dočasně uzavřen“ přechod přes ulici Koliště směrem k Bratislavské. Na stejné ulici je uzavřen také přechod u ulic Milady Horákové a Lidické. Přechod na Údolní je zrušen už téměř 4 roky.

„Dočasně uzavřený“ přechod přes Koliště u Bratislavské – Chodci zde při přecházení přechodu prý blokují provoz v křižovatce. Že křižovatku ve špičce blokují především ti řidiči, kteří do ní vjedou, aniž by ji mohli celou projet (viz fotka), to už pan náměstek Mrázek se svými odbory dopravy a investic poněkud pomýjí.

Odbory investic a dopravy, nyní oba spadající pod náměstka Richarda Mrázka, argumentují zvýšením plynulosti dopravy. A automaticky myslí pouze na dopravu automobilovou.
Zrušení přechodu však zhoršuje podmínky pro dopravu pěší. Stejně tak problematické je povolování záboru pro stavby na celou šíři chodníku, aniž by pod nimi nebo kolem nich byl vytvořen průchod. Ani nemluvě o stovkách aut, která denně blokují chodníky a výhledy v křižovatkách a u přechodů.

Odmítáme zhoršovaní podmínek pro nejzranitelnější účastníky dopravy. Požadujeme okamžité obnovení uzavřených a zrušených přechodů a přijetí pravidel, která zajistí, že se minimalizuje dopad staveb na pěší dopravu.

Zveme Vás na shromáždění, při kterém slavnostně odhalíme zpátečnické myšlení z minulého století – Mrázkův třífázový přechod. Součástí shromáždění bude v 17:00 krátký happening, který poukáže na absurdnost a krátkozrakost tohoto přístupu k dopravnímu plánování. Před happeningem proběhne v 16:45 tisková konference.

Po akci se přesuneme do Bajkazylu, kde od 17:30 proběhne „networkingová diskuze“, na které se společně s Vámi pokusíme vybrainstormovat „Co s tím“ 🙂

Napište komentář