Skip to main content

Podpořte cyklistickou dopravu v Brně, zúčastněte se 26. hromadné cyklojízdy ke Dni Země městem ve čtvrtek 19. dubna v 17:00, sraz před kinem Scala (Moravské nám.). Shromáždění i cyklojízda jsou ohlášeny, doprovod Policie je přislíben.

 • trasa jízdy je asi 6 km dlouhá (mapa): Moravské nám. – Kounicova – Hrnčířská – Rybníček – Sportovní – Drobného – Milady Horákové – Moravské nám.
 • program:
  • sraz na Moravském náměstí – pěší zóna před kinem Scala, v 17:00
  • rozdávání několika druhů nálepek k této jízdě, úvodní slovo
  • stánek Nadace Partnerství – propagace Do práce na kole. k dispozici cyklomapy a brožury
  • start hromadné jízdy kolem 17:30
  • návrat v cca 18:30 na Moravské náměstí, kde bude akce oficiálně ukončena
 • navazující program: přesuneme se po Joštově, Husově a Nových Sadech na Kopečnou do Kabaretu Špaček, kde proběhne prezentace projektu Kolo pro Afriku (zaštiťuje Kolárna) a iniciativy Živé ulice
 • organizační zabezpečení: cca 10 členů Brno na kole o.s., Bicybo o.s. Akce je nahlášena, o doprovodu Policie se jedná.
 • propagace: Event na Facebooku, Plakáty: JPEG (707 x 1000 px), PDF A4 barevný tisk, PDF A4 černobílý tisk

Pořádá: Brno na kole, partneři akce: Nadace Veronica, Metropolis Live, Nadace Partnerství, 4AM Forum, První brněnská kolárna

12 Comments

 • Footzilla napsal:

  Super akce i přesto, že jsme si vybrali nejhorší počasí toho dne. Papírové kravaty byly super nápad – palec hore! A všem autíčkářům, kteří by stejně smrděli v koloně, jen si to o pár minut natáhli, vzkazuji jediné: Sorry, ale od začátku je to vaše volba ;o)

 • Martin napsal:

  Jel jsem autem po Sportovní a Drobného a celkem jsem byl rád, že vám pěkně chcalo. Tak doufám, že jste si to užili a mockrát děkuji za zdržení a popojíždění v koloně, která je pro auto to nejhorší na opotřebení. V Brně jsem ještě tak v dlouhé koloně nejel a to už mám něco najeto..

 • David Valiašek napsal:

  je vcelku hezky až na občasných pár kapek, doufám že to lidí neodradi. Ikdyz spousta cyklistu porušuje predpisy, ve srovnání s tím kolik motoristů je porušuje se stává tento fakt zanedbatelny. Ten kdo v tyhle hodiny vyjede do centra nemůže čekat prujezrnost a těch pár minut uzavření silnice ho fakt nezabije, protože než se z brna dostane, počká si v zápach ještě párkrát. Nicméně cyklista na rozhrkane skladacce bez helmy neznaje predpisu protože nemá řidičák a netuší jak to vypadá z druhé pozice, z auta, který se řítí v protisměru do křižovatky by fakt zasloužil leda přes hubu. Ale z vlastní zkušenosti by potřebovali přes hubu právě někteří řidiči… Ale to já říkám pořád, uvidíme se na místě

 • Hozna napsal:

  Mám dotaz ohledně času odjezdu z Moravského náměstí, na plakátu je psáno že odjez je v 17.30, ale tady na stránkách je psáno pouze sraz v 17.00 na Moraváku. Na 17.00 asi nebudu stíhat, je možno dojet až na těch 17.30?
  Jak to skutečně bude?

  • Martin Nečas napsal:

   Je to jak píšete. Sraz je v 17:00, pak bude nějaké úvodní slovo, představení akce „Do práce na kole“ apod. a vyjeli bychom asi v 17:30 směr Kounicova (viz mapa: http://mapy.cz/s/3xHm). Kolem 17:50-18:00 budeme mít zastávku na parkovišti u Bjornsenova sadu (před stavební fakultou), takže je možné se připojit i někde na trase.

 • Prinz Eugen napsal:

  to se zase budou vesele porušovat předpisy a otravovat lidi, co budou chtít jet na víkend pryč z brna… ach jo :-/

  • Kwajalein napsal:

   Doporučuji si ten článek předem přečíst a neplácat tu nadarmo bláboly. 😉

   • Prinz Eugen napsal:

    A co ten článek vyvrací? že sen a cyklojízdách prasí a porušují hormadně předpisy je stará známá věc. Ostatně cyklisti to dělají i osamoceně, natož v houfu….
    A že si někdo vezme na pátek dovolenou kdyžm á být konečně zase hezky a bude chtít už ve čtvrtek večer někam odjet… a? Nikam, máme cyklorejdění.

    • Kwajalein napsal:

     Styl hromadné cyklojízdy bude určován pokyny doprovázejících policistů, což je oboustranně výhodné (projedeme trasu rychle a bezpečně).
     Co se veřejné silnice týče, je tu jako každý den pro všechny, kteří chtějí ve městě pohybovat. Trápí-li vás kolony, jeďte tramvají nebo na kole.

     • Neobtezujte napsal:

      Veřejná silnice je pro všechny, kdo znají a dodržují předpisy. Pokud je znáte, klidně je používejte, a nechovejte se při tom jako cyklohovada. Taktéž si přestaňte vynucovat cyklostezky a zejména cyklopruhy, které z kapacitních silnic dělají jednopruhé, nedostačující komunikace jen proto, aby se po červeném pruhu projelo za den pár cyklistů. A to ještě pokud je pěkné počasí, v zimě je to tak jeden cyklouš za týden, a za dešťů podobně.
      Naplánovat hromadnou cyklošaškárnu na dobu večerní dopravní špičky, a vést ji frekventovanými ulicemi Sportovní a Drobného, velmi zatížené kvůli uzavření ulice Pionýrská, může skutečně jen zabedněné a bezohledné cyklohovado, které si myslí, že když jeho baví jezdit na kole, musí to za každou cenu bavit i ostatní. Doufám, že budu mít čas se tam vypravit, abych vaše omezování provozu zdokumentoval. Jistě se to bude hodit pro další jednání.

     • Vítejte napsal:

      Určitě se přijeďte podívat. Je důležité vědět kolik lidí šetří městskou pokladnu tím, že jezdí na kole.
      Předem si ujasněte, zda je nás bude málo na cyklopruhy nebo moc na zahuštění provozu.

     • Neobtěžujte napsal:

      Ti lidé jezdí na své náklady, a navíc z nehorázně zdaněných paliv odvádějí do „státní“ kasy nezanedbatelnu část svých peněz. Jen malé procento těchto peněz je použito na dopravní infrastrukturu. Zato městská pokladna dotuje MHD, a taky platí stavbu a údržbu cyklostezek, z jejichž provozu nedostane ani kačku.
      Na cyklostezkách se jen sem-tam někdo projede. Je to pár lidí za den za příznivých podmínek. Ovšem pokud se takoví mamlasové domluví a stáhnou s sebou ještě další, kteří na kole ani běžně po městě nejezdí, a jdou si z plezíru zajezdit na hodně frekventovanou silnici a ještě ve špičce, je zaděláno na dopravní kolaps.
      Proč si nejdete dělat cyklojízdu třeba na lesní cestu Šumbera, nebo podobné cesty v lesích za Soběšicemi či jinde? Tam byste z toho měli nepochybně lepší zážitek než ve špinavých městských ulicích.

Napište komentář