Skip to main content

plakat_cyklojizda-2010-04Jezdíte po Brně na kole a cítíte se v dopravním prostoru znevýhodněni? Nedaří se Vám nalézt bezpečnou a rušným ulicím vyhýbající se trasu, která by Vás bez výrazných oklik dovedla k cíli? Jste nuceni porušovat dopravní předpisy, když se chcete bezpečně dostat přes město? Chtěli byste jezdit po Brně na kole, ale bojíte se nebo nevíte jak? Tak přijďte na 22. brněnskou cyklojízdu, kterou v rámci oslav Dne Země pořádá občanské sdružení Brno na kole a podpořte svou účastí cyklistiku v Brně.
Ptáte se proč? Čím větší bude mít městská cyklistika podporu, tím větší budou mít politici zájem se současným stavem něco dělat (zvláště před volbami). Mimo to si užijete spoustu zábavy a vyzkoušíte si, jaké je to jezdit centrem města bezpečně. Čeká Vás totiž bezpečná jízda centrem města vhodná i pro rodiny s dětmi. Jízda se ponese v duchu happeningu, který by měl všem občanům ukázat, že lze veřejný prostor využívat lépe a radostněji. V rámci jízdy se můžete těšit na vystoupení komediantů a performerů. Na závěr Vás čeká koncert orchestru Tomáše Kočka, který proběhne v rámci zakončení oslav Dne Země.

  • trasa jízdy je asi 5 km dlouhá a vede po vnitřním dopravním okruhu, v historickém jádru a pěší zóně (mapa): Moravské náměstí (výjezd na ulici z rohu náměstí proti kostel u sv. Tomáše) – Koliště – okolo nádraží (Nádražní) – Masarykova – náměstí Svobody – Zámečnická – Dominikánské nám – Dominikánská – Husova – Nádražní – Masarykova – náměstí Svobody – Kobližná – Sukova – Dvořákova – Rooseveltova – prostor před Janáčkovým divadlem (odbočení do středového vjezdu u přechodu).
  • program: pouliční umění(při opakovaném průjezdu náměstí Svobody budou prezentovány krátké divadelní scény), program a soutěže pro děti, informace o možnostech pěší a cyklistické dopravy po městě, možnost odborného seřízení kola nebo svést se na netradičních vozítkách. Akce je pořádána pod záštitou magistrátu v rámci „Brněnských dnů pro zemi“ a proto zahájí jízdu náměstek primátora. Další aktivity lze využít z ostatních akcí dne.
  • organizační zabezpečení: přibližně 10 členů o.s. Brno na kole v reflexních vestách
  • doprovod: Městská policie Brno na kolech v čele a na konci jízdy. Na konci pelotonu mimo pěší zónu bude navíc služební motorové vozidlo. Městská policie umožní plynulý průjezd vybranými křižovatkami. Z výslovného požadavku Městské policie s ohledem na bezpečnost není možno se trasy cyklojízdy účastnit na kolečkových bruslích.
  • závěr bude nejpozději v 15:00 před Janáčkovým divadlem

Propagační materiály:

On našeho sponzora budeme mít vytisknuto cca 50ks barevných plakátu A3, 100ks plakátů A4 a cca 550ks pozvánek na řidítka (s výzvou Kudy jezdíš? na druhé straně.) Tisk černobílých materiálů nebyl zadán.
Tyto materiály budou rozdány především na cykloschůzce 12.4. pro distribuci po Brně. Zbylé A3/A4 plakáty jsou k dispozici veřejně v prodejně na Hybešové.
Mimo to jsou zde volně ke stažení materiály pro další propagaci. Primárně jsou určeny k tisku a následné distribuci vlastními silami, pro posílání mailem, sdílení na internetu apod: