Skip to main content

V červenci jsme si v Kabaretu dali cíl, udělat takovou jízdu, která přitáhne 1 000 lidí na kole. Tedy trojnásobek obvyklého množství účastníků. Začali jsme přemýšlet, kdo jsou ti lidé, kdo by mohli přijet, a jak je oslovit. Nastartovali jsme dosud opomíjenou komunikaci s magistrátem, policií, dopravním podnikem. A na rozkopané Botanické jsme potkali NAKOLEONa, který se zrovna škrábal z rozkopané díry:
„Ty teda vypadáš, polez nahoru.“
„Kde jsou lidé na kolech?“
„Nejsou lidi na kolech, jsou lidi v autech.“
„Co to je za hnusný vzduch?“
„Nebuď drzej, to je náš vzduch.“
(chrchle a dusí se)
„Hele potřebuju kolo.“
„Vem si mou skládačku. A dej si něco na sebe, tak tady nemůžeš jezdit.“
Nakonec jsme to s NAKOLEONem dali dohromady a vypadlo nám z toho, že nám jde vlastně o stejnou věc. NAKOLEON se postaví do čela cyklojízdy a teď hledá 1 000 lidí, kteří se s ním pojedou projet Brnem na kole.
„Hele NAKOLEON, to není jen tak 1 000 lidí.“
„Jak to? Vždyť jich tu je snad 400 tisíc, tisícovka je nic.“
„No jo, ale jak je chceš oslovit?“
„Od toho jste tu vy, ne? Já jsem NAKOLEON.“
NAKOLEON má poněkud feudalistické manýry. Tak jsme pod jeho vedením zotročili grafika a webdesignera v jedné osobě, koordinátora a spoustu dalších, kteří oslněni kultem NAKOLEONa makají na jeho kampani jak šroubci a zadarmo.
„Makejte!“
„Makáme. Ale…“
„No kde to vázne?“
„Ostatní nechtějí makat zadarmo, chtějí, abychom za jejich služby platili…“
Spousta lidí hledí na svůj byznys a z NAKOLEONa by nejraději vytřískali nějaký zlaťák. Ošacení pro NAKOLEONa (z díry vylezl v cárech hadrů), tisk plakátů, provoz webu, reklama na facebooku, výroba triček a banerů, afterparty v Denisových sadech, to jsou všechno věci, za které lidi chtějí dostat zaplaceno a nechtějí je dát NAKOLEONovi zadarmo.
„Teď mlčíš, co?“
(NAKOLEON mlčí).
No prostě potřebujeme na NAKOLEONa peníze. Ale nechceme je zadarmo! Když si pořídíte tričko s NAKOLEONem, tak nám to děsně bodne. Výroba jednoho trička stojí 110 Kč. Pokud jste švorc jak sám NAKOLEON, kupte si tričko za dotovanou cenu 100 Kč (10 Kč doplatíme my). Pokud švorc nejste, kupte si tričko za 150 Kč (40 Kč půjde NAKOLEONovi), za 200 Kč (90 Kč půjde NAKOLEONovi) anebo za 300 Kč (190 Kč pro NAKOLEONa).
A z čeho se vaří cyklojízda s NAKOLEONem? Z řádově stovek hodin práce dobrovolných nevolníků a pak také z peněz. Prvního se nám dostává více než druhého, ale stejně. Kdybyste někdo chtěl přiložit ruku k dílu, napište na sindelar.mich@gmail.com a vymyslíme spolu, jak vás zapojit. Anebo si pořiďte tričko, cenu si vyberte sami. I pouhým nošením trička NAKOLEONa potěšíte!

3 Comments

 • Jirka napsal:

  Tak to ja si ho rad poridim, i neco malo prispeju!
  Barva mi naopak vyhovuje (a vubec betusim, co je to BVB)

  • Jirka napsal:

   Jo uz vim, nejaka emo metalova kapela Black Veil Brides, takova kapela beckoveho typu zacilena na pubertacky asi. Ale to mi vubec nevadi. Navic jak koukam na video, tak maji cerne oblecky s ruznyma retizkama a cvockama….

 • martin dufek napsal:

  Bohužel tričko si nepořídím. Žlutočerná kombinace (barvy BVB) mi nesedí.

Napište komentář