Brno na kole - cyklostezky Brno, cyklomapy, cyklojízdy, critical mass ride

Cyklomapy Brna

(mapa na celou obrazovku)

Tématické mapy: navigace/routování, obchody a dílny, stojany, navigace Android/iPhone/BlackBerry/Windows

Veřejná pítka a WC Přestupky, Nehody

Legenda mapy

Legenda

Trasy

Komunikace

Příslušenství

Cm-ncn high.pngCm-ncn low.png národní cyklotrasy KČT č. 1, 4 a 5 caption cyklopruh na silnici, v jednosměrce nebo po obou stranách caption přechod pro chodce nebo místo pro přecházení
caption cyklostezka na chodníku nebo vedená samostatně caption přejezd pro cyklisty
Cm-rcn high.pngCm-rcn low.png doporučené trasy X101-X162(mimo město regionální cyklotrasy) caption ulice s názvem; kostel cykloobchod/opravna
caption podružná komunikace caption místní cyklostojany nebo rozsáhlé stojany pro jízdní kola s uvedenou kapacitou
Cm-lcn high.pngCm-lcn low.png oficiální městské cyklotrasy B10-B17 caption lesní a polní cesty caption veřejné záchody
pěší zóna kavárna/čajovna, hospoda
Cm-lcn low.png způsob značení jednosměrných tras caption chodníky, pěšiny jednosměrka
    caption silnice I., II., III. třídy auto-jednosměrka pro cyklisty obousměrná

Komentář autorů

Komentář autorů

Tato mapa ukazuje, kudy vedou v terénu značené trasy, cyklostezky, cyklopruhy a kde jsou stojany a obchody s vybavením.Navíc zde také najdete tzv. doporučené trasy, které prověřili cyklisté v praxi svou každodenní jízdou ve městě v našem projektu “Kudy jezdit“. Toho se může chytit hlavně ten, kdo s kolem ve městě začíná a netroufá si na hlavní ulice se silným provozem aut. Při pravidelném ježdění je samozřejmě na každém z nás, aby si našel svou vlastní originální trasu, vždy existují alternativy.Doporučené trasy samozřejmě nejsou bez vad: jsou často jednosměrné, někdy komplikované, nebývají nejkratší, někdy z nezbytnosti vedou přes přechod, podchod, po pěšině nebo chodníku atd. Proto při jejich používání buďte laskaví a ohleduplní.Doufáme, že jak se bude město stávat přívětivějším pro cyklodopravu a bude pokrýváno cyklopruhy, cyklostezkami atd., ztratí v budoucnu tyto doporučené trasy svůj význam. Tato mapa je vlastně příspěvkem do diskuze o tom, jak chceme ve městě žít, jak se jím pohybovat a jak k tomu může přispět každý z nás. Mapu s obdobným obsahem dalo vytisknout město za peníze EU a je k dispozici od května 2011 v Informačním centru (ul. Radnická), Urban centru (ul. Mečová) a v dopravním kiosku (ul. Joštova). Připomínky k mapě můžete vznášet v komentářích níže.


Další mapy z let 2010-2017

Další mapy z let 2010-2017

Starší mapy z let 1992-2007

Starší mapy z let 1992-2007

Zeptejte se

Nejste si jistí nalezenou cestou, nerozumíte mapám, nejste zdejší?

Zeptejte se níže v diskuzi a my vám do týdne poradíme jak se nejlépe pohybovat po městě z místa A do místa B.

Diskuze k “Cyklomapy Brna”

 1. Tomas napsal(a):
  Odpovědět

  Mlynska ma zmeneny smer jednosmerky a uz neni povolena cyklistum v protismeru. Dost to zhorsuje dostupnost hlavniho nadrazi ze smeru od Cernovic a Slatiny. Nejlepe jet ted pres Skorepku.

 2. Na křižovatce Skopalíkova-Čejkova jsou dvě účka (v protějších rozích křižovatky):
  49.2063042N, 16.6389617E

  Jsou vidět i na street view.

  Díky

 3. Brněnský Krokodýl napsal(a):
  Odpovědět

  Pěkné rámové stojany vyrostly u kohoutovického Lidlu N 49°11.72980′, E 16°31.93848′.

  • Dan Bárta napsal(a):

   Díky, místo přidáno v počtu 10ks trubek”U”.

 4. Brněnský Krokodýl napsal(a):
  Odpovědět

  V mapě není vyznačeno ještě pár drátolamů:
  N 49°13.82982′, E 16°35.47027′
  N 49°13.43897′, E 16°37.40905′
  N 49°13.31715′, E 16°37.49918′
  N 49°12.28950′, E 16°35.81532′

  • Dan Bárta napsal(a):

   Díky, právě teď přidáno do mapy. Projeví se za několik dní.

 5. Lucie hanackova napsal(a):
  Odpovědět

  Dobry den, chtela bych se zeptat, na jakem principu funguji “doporucene trasy”? Jsou na miste nejak oznacene? Konkretne se mi jedna o trasu kolem vystaviste, ulice Hlinky. Je to normalni chodnik, chodim tama kazde rano do prace a nejednou me tam ohrozoval cyklista jedouci tesne vedle me, div me nesrazil. Vcera se mi opet stalo, ze za mymi zady vanglovali dva, pani s panem, bez zvonku beze slova “zdovolenim” a jak jinak nez po chodniku (vedle je vyjezdena cesticka). Zavolala jsem na pani, ze tady neni zadna cyklostezka a ona na to ze “bohuzel je” a uz byla v nedohlednu. Asi je to neprehledne, kdyz u Anthroposu najednou konci a ten chodnik vypada “cyklisticky”. Taky rada jezdim na kole a Hlinky nejsou prijemna ulice, nicmene kvuli temto bezohlednym jedincum, co si mysli, ze maji prednost, se nedivim motoristum, ze na nas nadavaji. Bezohledny na chodniku a jiste i na silnici….

  • Dan Bárta napsal(a):

   Dobrý den,
   dle komentáře autorů: “Doporučené trasy samozřejmě nejsou bez vad: jsou často jednosměrné, někdy komplikované, nebývají nejkratší, někdy z nezbytnosti vedou přes přechod, podchod, po pěšině nebo chodníku atd. Proto při jejich používání buďte laskaví a ohleduplní. Doufáme, že jak se bude město stávat přívětivějším pro cyklodopravu a bude pokrýváno cyklopruhy, cyklostezkami atd., ztratí v budoucnu tyto doporučené trasy svůj význam.”

   Na ulici Hlinky mezi Lipovou a Křídlovickou je pouze chodník, značka konce stezky na křižovatce Lipová bývávala zarostlá lipami, nevím jak teď. Problém je již téměř 10 let odložen, že až se bude na Hlinkách opravovat vodovod, rozšíří se dostatečně chodník na stezku. Před dvěma roky se to plánovalo na 2019, jak jsme s přípravou daleko dnes ale nevím.

   Co se týče bezohlednosti, lidé mění způsoby dopravy, ne však svoje chování.

 6. Všiml jsem si, že nějaké stojany které využívám, v mapě chybí:

  49.1996683N, 16.6275481E
  49.2025514N, 16.6363108E
  49.1785069N, 16.6849258E
  49.2313989N, 16.5780453E
  49.1828856N, 16.6693086E

  • Dan Bárta napsal(a):

   Díky, přidal jsem, předpokládám, že to jsou všechno drátolamy…

 7. Tereza napsal(a):
  Odpovědět

  Dobrý den,
  podle vaší mapy jsem jezdila po ulici Vídeňská (X108) podél tramvaje v domnění, že se jedná o cyklostezku.
  Dnes mne tam však pokutovala Policie za jízdu po chodníku.
  Z legendy mi není jasné, co tedy značí fialová barva na mapě. V podstatě tam snad ani není, je tam červená, světle modrá a tmavě modrá.
  Doporučuji zvýraznit, že se jedná o chodník a jízda po něm je přestupkem.
  S pozdravem Tereza

  • Dan Bárta napsal(a):

   Dobrý den,
   to je nám líto. Trasy jsou doporučené (podrobný výklad proč jsou doporučené jízdy naleznete na této stránce pod “Komentář autorů”), protože legální trasy z centra vedou dvě.
   Konkrétně na Vídeňské byla jakákoliv snaha o zbudování cyklopruhů nebo legalizace chodníků označena odpovědnými úředníky za nebezpečnou.

 8. Lenka napsal(a):
  Odpovědět

  Ahoj, dala jsem podnět na Magistrát, aby zveřejnili (a do budoucna i označili) tzv. chytré semafory. Nepočítalo se s tím, že k semaforu dojede cyklista a stojí na červenou a stále stojí a čeká. Teprve když přijede auto, tak naskočí zelená. Bylo by dobré, kdyby se seznam těchto semaforů promítl i do mapového podkladu.
  Dále jsem požádala, aby tyto chytré semafory měly tlačítko, jako je tomu u některých přechodů pro chodce, aby si cyklista zelenou mohl vyžádat. Jestli víte o výskytech těchto semaforů sdílejte to prosím na některé stránce, kterou by k tomu účelu mohlo sdružení brnonakole.cz založit

  • Dan Bárta napsal(a):

   Jen pár poznámek. Semaforů s detekcí vozidel a z toho plynoucí úpravou řízení křižovatky je v Brně většina, ne-li všechny a těch pár co není brzy bude z dotací. Ne vždy to však má fatální dopad stále červené. To že některé elmg. smyčky cyklistu nedetekují je bohužel věc seřízení.
   Osazení tlačítka pro cyklisty je zatím 1× na Cornovově a myslím, že jiné formy detekce jsou vhodnější (video, infra, smyčka, …).

 9. Denis napsal(a):
  Odpovědět

  Dobrý den, jaká nejlepší cesta bez silnic je z králova pole do bosonoh? Díky 🙂

Přidat komentář