Brno na kole - cyklostezky Brno, cyklomapy, cyklojízdy, critical mass ride

Radní schválili investiční záměry na nové cyklostezky

Čvc 18, 2018 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Radní schválili investiční záměry na nové cyklostezky autor:

Rada města Brna na svém zasedání 26. června 2018 schválila sérii investičních záměrů o celkové výši 100 mil. Kč. Pokud se tyto projekty podaří připravit a dostanou se i do závazného plánu investic, mohli bychom se v příštích letech dočkat realizace následujících opatření:

 • Tří (z celkových 8) etap Cyklistické trasy údolím Ponávky:
  • 2. etapa: Tř. Kpt. Jaroše (10,25 mil. Kč): https://mapy.cz/s/2RdlN … “trasa bude vystavěna v aleji ve středu ulice … Na konci tohoto úseku bude úrovňový přejezd ulice Lužánecké do parku Lužánky.”
  • 5. etapa: Červený mlýn–Myslínova (52,8 mil. Kč): zhruba tady https://mapy.cz/s/2Rdkz … “trasa povede oddělená od dopravně zatížené Svitavské radiály. Zajistí se tak větší bezpečnost cyklistů i dalších účastníků silničního provozu.” (zároveň se zde chystá stavba nové retenční nádrže Červený mlýn)
  • 7. etapa: Podhájí–Karásek (3,4 mil. Kč): https://mapy.cz/s/2Rdg2 … “Trasa v délce asi 500 m vede po současné pěší cestě překonávající malou terénní vlnu, překračuje po upravené stávající lávce Ponávku a podél železničního tělesa pokračuje až k podchodu u nádraží Brno–Řečkovice, kde se napojuje na ulici Karásek. V současnosti je v tomto úseku pro cyklostezku využívána nezpevněná cesta, která nemá dostatečnou šířku ani sklon pro odvodnění. Lávka přes Ponávku má nedostatečnou šířku. Cílem chystané investice je navrhnout kvalitní cyklistickou trasu potřebných parametrů zajišťující bezpečnost cyklistů a dalších uživatelů.”

Přehledová mapa cyklotrasy “Údolím Ponávky” (zdroj: TS KPMB MMB)

 • Cyklostezka Tuřany–Dvorska (29 mil. Kč): https://mapy.cz/s/2RdnP
  • “vybudování obousměrné stezky pro pěší a cyklisty v šířce 2 m a délce asi 2,1 km. Stezka bude doplněna také o veřejné osvětlení”
 • Dokončení cyklostezky v úseku podél Svitavy mezi ulicemi Kaštanová–Černovickáhttps://mapy.cz/s/2Rd9F
Zdroje:

V rubrikách: Plány radnice, Zprávy z Brna
Štítky: