Brno na kole - cyklostezky Brno, cyklomapy, cyklojízdy, critical mass ride

Ohlasy cyklojízdy 16. dubna 2011

Dub 17, 2011 Komentářů: 1 autor:

V sobotu 16. dubna centrem Brna projely na tři stovky lidí, kteří svou účastí dali najevo nespokojenost s podmínkami pro cyklodopravu v Brně.

Cyklojízdě předcházela žádost o ZUK (zvláštní užití komunikace) na městské části Brno-střed. Městská část nám po loňské stížnosti vyšla ochotně vstříc. Na projednání dotčených úředníků k ZUK jsme povolení vyjednali i přes drobná nepochopení o smyslu cyklojízdy a jízdy na kole ve městě vůbec ze strany zástupce Policie ČR. Dále nám Městská policie přislíbila jen motorizované vozy, namísto tradičních cyklohlídek.

Sraz byl na Moravském náměstí u sochy “necky s vodou” ve 14 hodin, úvodní slovo přednesl Lukáš Kala, Jiří Jedlička a celou jízdu hlasově doprovázel Martin Špaček. O půl hodinu později vyjel peloton na 6 km trasu, kterou městem provedla policie. Jelo se po plánované trase (mapa, gpx): Moravské nám. – Hrnčířská – Hlavní nádraží – nám. Svobody – Husova. Přibližně za hodinu jsme byli podle plánované trasy v cíli pod Špilberkem, kde se konaly oslavy Dne Země organizované Lipkou a Rezekvítkem..

Před jízdou a na stánku na Špilberku byly rozdávány tištěné mapy doporučených tras, nálepky k jízdě a brožury s návodem na použití města na kole. Mapy a brožury by měly být v následujících týdnech postupně předány do další distribuce.

Ohlasy médií:

Foto z cyklojízdy (autor Petr Vozák)

Foto, video a další ohlasy na jiných webech

V rubrikách: Cyklojízdy, Zprávy z Brna
Štítky:

Diskuze k “Ohlasy cyklojízdy 16. dubna 2011”

  1. Majda napsal(a):

    Zúčasnily jsme se letos poprvé. Byl to super pocit z té sounáležitosti všech pro jednu věc. Díky organizátorům. Cyklistice zdar a účelové obzvlášť.