Skip to main content

Letos cyklojízdu podzimní dopravní džunglí provede NAKOLESLON!
Potkáme se před kinem Scala a od 15:00 to roztočíme piknikem. Osvěží nás hudba a v břiše nám zahrají dobroty. Nakrájejte si jablíčka nebo upečte buchty, ať pohostíme i kolemjdoucí. Za odměnu vám pak namalujeme na obličej třeba tygra.
Do dopravní džungle zvířecí cyklojízda vyrazí v 16:30.
Cyklojízdu podporuje Kabaret Špaček, díky!
Facebook událost je zde.
Plakáty a grafika pro FB ke stažení zde.
nakoleslon-a2-plagat
This year’s autumn critical mass is led by Nakoleslon, who will break through the traffic jungle!
At 15:00 animal party begins. Music, picnic, children’s face painting etc. Come, bring food, friends and have fun!
At 16:30 animal critical mass starts!

4 Comments

  • Lukáš Kopečný napsal:

    No, za mě teda taky palec dolů. Jak miluju cyklistiku, tak nesnáším tyhle organizované demonstrace – čeho vlastně? Že se i cyklisté, když je jich víc, dokážou chovat jako hovádka, pohrdající dopravními předpisy i elementární ohleduplností k ostatním na silnici i kolem?
    Tak jako mi podobný stádní pud u některých primitivnějších skupinek fanoušků dokonale znechutil návštěvy fotbalových zápasů, tak se i při příležitosti takovýchto prudících, pardon „veskrze pozitivních“ akcí za ostatní pumpičkáře hluboce stydím.

    • Michal Šindelář napsal:

      Tato cyklojízda byla ohlášeným shromážděním a průvodem, a ano, demonstrací. Čeho? Demonstrací podpopry pro cyklodopravu a demonstrací zájmu o cykloinfrastrukturu.
      Zjevně máte rád cyklistiku jako sport, ale na bezpečné cyklodopravě v Brně vám asi až tolik nesejde.
      Možná kdybyste tam s námi byl, tak byste nevypouštěl slova „chovat jako hovádka“, „pohrdání“ apod. ven do světa.

  • Klára napsal:

    Tak jsem měla právě teď bohužel možnost pozorovat tuhle divnou akci, o které jsem do dneška nic nevěděla, přímo z okna bytu. Najednou strašnej kravál i přes zavřená okna, až se obě několikaměsíční děti strachy rozbrečely, no a před semaforem stojí kolona rádobyvtipně vyšňořených cyklistů… a jeden táhl vozík s repráky puštěnými naplno. A za chvíli další mobilní zdroj hluku s další tlupou lidí jedoucích často na věcech, které prostě nemají na silnici co dělat. Celý peloton je už v oblasti Lužánek semafory beznadějně roztrhaný na několik kusů, ale i jezdci i tak blokují bezohlednou jízdou vedle sebe naštěstí relativně slabý sobotní provoz a auta je rozpačitě předjíždějí v protisměru.
    Na kole jezdím moc ráda, hlavně teda v přírodě, takže nejsem zaujatá, ale… tenhle počin je mi více než nesympatický .-(

    • Michal Šindelář napsal:

      Dobrý den Kláro,
      mrzí nás, že jsme Vám vzbudili Vaše děti. Vidím, že Vám cyklojízdy nejsou ani trochu symaptické, je to podle Vás „kravál, rádobyvtipně vyšňoření cyklisté, mobilní zdroj hluku, tlupa lidí, bezohledná jízda“. Vězte, že jste v tomto hodnocení poměrně osamocena. Cestou na nás mávali lidé z oken, děti, dospělí i starší, lidé ve městě na ulicích z cyklojízdy měli radost, byl to veskrze pozitivní počin.
      Naším cílem je posílit nemotorovou dopravu v Brně, neboť ta motorová dělá z ulic silnice, o kterých si pak někteří lidé myslí, že mají patřit pouze lidem v automobilech. Tyto automobily znečišťují ovzduší produkcí polétavého prachu a dalších nečistot, které způsobují v Brně cca 360 předčasných úmrtí každý rok, a například u dětí (i těch Vašich bohužel) způsobují onemocnění dýchacích cest a obecně zvyšují nemocnost.
      Paní Kláro, že jezdíte na kole v přírodě, tedy spíše sportujete na kole v přírodě, má jen pramálo společného s významem cyklodopravy ve městě. Pokud Vám však cyklojízdy natolik vadí, tak Vás mohu uklidnit, neboť se v tomto rozsahu konají jen 2x do roka, vždy zhruba na hodinu a půl, to jsou celkem 3 hodiny z 8 760 hodin v roce, neboli 0,03 % z roku. Trasa je pokaždé jiná navíc, takže je velmi nepravděpodobné, že by cyklojízdy mohly někomu pravidelně vadit. Je možná otázka, zda Vám nevadí úplně něco jiného, protože objektivně vzato, dopad cyklojízd na Váš život je zcela zanedbatelný.
      Avšak i tak se omlouvám za vyrušení.
      Váš „mobilní zdroj hluku“,
      Mgr. Michal Šindelář

Napište komentář