Brno na kole - cyklostezky Brno, cyklomapy, cyklojízdy, critical mass ride

Cyklojízda 23. září 2010

Zář 25, 2010 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cyklojízda 23. září 2010 autor:

Sraz byl na Komenského náměstí před JAMU o 16 hodině, kde se nás sešlo a sjelo asi 200. Po úvodním přivítáním a seznámením se s předpokládanou trasou byla jízda započata průvodcem Martinem Špačkem.

Nejprve byla směřována na Zelný trh, kde proběhlo předání vysvědčení naší radnici za činnost udělanou pro cyklisty v létech 2006-2010. Hodnocení bylo nevalné, jelikož jediná hezká známka byla za zpracování koncepce tzv. Generelu cyklodopravy, na jehož přípravě se podílelo i sdružení Brno na kole. Město si nechalo vypracovat již třetí koncepci za posledních 20 let (1992, 1997, 2010), přičemž ty předchozí byly naplněny jen z velmi malé části. Aktuální cyklo generel představil Martin Ander jako svůj splněný domácí úkol z loňské cyklojízdy.

Zbylé dvě negativně hodnocené vrcholné osoby města byli primátor Roman Onderka a náměstek pro dopravu Macek. Ti svou práci nehájili a hodnoceni byli jako nedostatečně. Následovalo vystoupení zástupců iniciativy působící proti soukromé výstavbě podzemních garážím na Zelném trhu. Iniciativa podpořila návrh BNK,  který navrhoval jako alternativu k podzemním garážím stojany na kola (nadzemní), neboť v historickém centru nemají auta co dělat.

Poté jsme znovu šlápli do pedálů a přes pěší zónu na Masarykově ulici pokračovali podle předpokládané trasy na Nové Sady, Poříčí, Hybešovu, Anenskou, Pekařskou, Mendlovo nám. a Hlinky přes řeku Svratku až k našemu cíli – občerstvovacímu zařízení Kolonáda, kam jsme dorazili kolem 18 hodiny.

Jízda byla dávkovaná jen kapacitou světelné signalizace na významných křižovatkách, i přesto byl však její průběh (až nečekaně) hladký. Jízda tentokrát nebyla zajištěna doprovodem policie, každý z účastníků byl individuálně zodpovědný za dodržování předpisů.

Foto z cyklojízdy

(další foto viz odkazy pod článkem)

Video

Další média:

V rubrikách: Cyklojízdy, Fotogalerie
Štítky:, , ,